Druhy stropov

Saténové stropy | VIP Stropy

Saténové stropy

Saténové napínané stropy sú jedným z najobľúbenejším typom stropnej úpravy. Harmonický saténový strop kombinuje všetky výhody matných a lesklých stropov. Z materiálového hľadiska sa podobá saténovej tkanine, v skutočnosti sú však saténové napínané stropy vyrobené z PVC fólie.

Saténový strop je vynikajúca voľba pre štýlové interiéry. Jeho štruktúra jemne rozptyľuje svetlo a vytvára atraktívny perleťový lesk. Saténový napínaný strop je vynikajúci pre interiérové ​​nápady v klasických štýloch, ale v skutočnosti je takmer univerzálny a hodí sa do akéhokoľvek interiéru. Dobre zvolené osvetlenie premení váš strop na skutočné umelecké dielo. Veľkou výhodou je široký farebný rozsah, saténový strop môže mať okrem populárnej bielej farby prakticky akúkoľvek inú farbu. Saténové napínané stropy sa vyznačujú dlhou životnosťou, jednoduchou údržbou  a schopnosťou odolať ťažkému zaťaženiu, napríklad v prípade vytopenia. 

Výhody saténových stropov:

 • priaznivá cena
 • veľký výber dizajnérskych nápadov
 • jemné svetlo

Lesklé stropy

Lesklé napínané stropy sú vynikajúci dizajnérsky nástroj, ktorý vizuálne zväčšuje plochu miestnosti a vytvára efekt ďalšieho priestoru. Lesklé napínané stropy sú vyrobené z PVC fólie, ktorá dobre odráža svetlo a vytvára dokonalý zrkadlový efekt. Pomocou lesklého PVC plátna je možné vizuálne rozšíriť plochu miestnosti a urobiť ju opticky väčšou. Lesklé stropy sú preto ideálne pre kúpeľňu, kuchyňu, chodbu a ďalšie priestory, alebo miestnosti s nižším stropom

Lesklý napínaný strop je možné realizovať v rôznych farebných prevedeniach, od obľúbenej bielej po čiernu s vysoko lesklým povrchom. Výhodou lesklých stropov je dokonalé prekrytie nedostatkov stropu, dlhá životnosť, jednoduchá údržba, ale aj vysoká odolnosť voči vlhkosti. Inštaláciu lesklého napínaného stropu dokážeme vďaka modernej technológii zrealizovať jednoducho a rýchlo v priebehu niekoľkých hodín.

Výhody lesklých stropov:

 • vizuálne rozšírenie miestnosti
 • viac svetla
 • obrovský výber odtieňov
 • jednoduchosť starostlivosti
 • antistatický náter
Napínané stropy | VIP Stropy
Matné stropy | VIP Stropy

Matné stropy

Nemenná klasika, ktorá je ideálna pre takmer akýkoľvek dizajn miestnosti vo vašej domácnosti: od spálne po kuchyňu. Matný napínaný strop je klasika, ktorá je vždy aktuálna a umožňuje slobodne zvoliť štýl pre interiér. Z vonkajšej strany vyzerá matný napínaný strop ako dokonale hladký omietnutý a namaľovaný povrch, takže dobre zapadne do každého dizajnového nápadu. 

Matné napínané stropy sú vhodné pre inštaláciu v starších domoch, kde hladký povrch umožní skryť elektrické rozvody aj všetky viditeľné vady pôvodného stropu. Vďaka tejto vlastnosti sa zároveň stáva ideálnou voľbou v novostavbách, kde dokáže PVC fólia prekryť prípadné trhliny a praskliny, ktoré vznikajú pri ,,usádzaní,, nového domu. Výhodou matných napínaných stropov je nízka cena v porovnaní s inými typmi napínaných stropných. Matné plátno je skvelé pre jednoduché miestnosti, s jeho pomocou môžete implementovať veľa rôznych možností osvetlenia.

Výhody matných stropov:

 • priaznivá cena
 • všestrannosť
 • veľký výber odtieňov

Napínané svetelné stropy

Svetelné napínané stropy predstavujú výborné riešenie pre osvetlenie miestností v akomkoľvek štýle a dizajnérskych nápadoch. Napínané svetelný stropy sú skvelou alternatívou ku klasickému centrálnemu osvetleniu a príležitosťou, ako urobiť dizajn vášho domu zaujímavejším a modernejším. Takéto osvetlenie vám navyše umožňuje ušetriť peniaze za účty za elektrinu, pretože svietidlá LED sú zo všetkých najhospodárnejšie. Osvetlené stropy zároveň zabezpečia dokonalý rozptyl svetla v miestnosti. Výhodou napínaných osvetlených stropov je vysoká variabilita farebnosti, možnosť inštalácie systémov regulácie intenzity osvetlenia a inteligentného ovládania, ale aj voľba veľkosti. Napínaný svetelný strop vieme zrealizovať lokálne, napríklad v kuchyni nad ostrovčekom alebo vytvoriť celoplošne osvetlený napínaný strop. Vďaka  modernej technológii je inštalácia osvetlených stropov jednoduchá, rýchla, bez odpadu po montáži. Zistite viac o svetelných stropoch a možnostiach osvetlenia.

Výhody stropov s osvetlením:

 • pozoruhodný dizajn
 • úspora elektriny
 • dobré osvetlenie
Napínané svetelné stropy | VIP Stropy
Viacúrovňové stropy | VIP Stropy

Viacúrovňové stropy

Viacúrovňové stropy sú najlepšia voľba pre inteligentné zónovanie a  zdôraznenie v interiérovom dizajne. Napínaný strop je multifunkčný nástroj, ktorý umožňuje zónovať miestnosť, skryť aj zložité komunikácie alebo veľké chyby povrchu a vytvoriť skutočne jedinečný a atraktívny dizajn.

Viacúrovňové stropy sú výbornou voľbou do veľkých priestranných miestností, ale i obývacích izieb a detských izieb, kde môžu plniť funkciu dekoratívneho či tlmeného osvetlenia. Viacúrovňové stropy je možné realizovať s veľkou rozmanitosťou tvarov a možnosťami osvetlenia, ktoré môžu opticky zväčšiť či predĺžiť priestor. Vďaka viacúrovňovým stropom dokážeme v interiéri vytvoriť jedinečný systém LED osvetlenia. Výhodou viacúrovňových stropov je schopnosť skryť defekty pôvodného stropu, elektrickej inštalácie, potrubia i ventilačných a klimatizačných systémov.

Výhody takýchto stropov:

 • zónovanie priestorov
 • tvorba akýchkoľvek foriem
 • neobmedzený výber kombinácií

Napínaný strop s fototlačou

Túžite po jedinečnosti a unikátnom vzhľade svojho interiéru? Najmodernejšia technológia umožňuje povrch PVC fólie potlačiť absolútne akýmkoľvek vzorom a obrázkom podľa vlastného výberu. Strop môže mať grafické vyhotovenie vo všetkých kombináciách – matný, lesklý i saténový, neexistujú žiadne obmedzenia. Vybrať si môžete z nášho katalógu z rôznych dizajnových riešení, alebo navrhnúť svoj vlastný motív. 

Klientom dokážeme napínaný strop s fototlačou urobiť aj s celoplošným podsvietením, s LED podsvietením po obvode, alebo svetelný (translucentný) strop. Strop s fototlačou je ideálnym riešením do domácností, ale i firemnú klientelu, kde vieme na napínaný strop vytlačiť logo, takýto napínaný strop zaručene dodá vašej firme exkluzivitu.

Výhody stropov s osvetlením:

 • pozoruhodný dizajn
 • jednoduchosť starostlivosti
 • neobmedzený výber kombinácií
Napínaný strop s fototlačou | VIP Stropy
Napínaný strop podsvietený so skrytou potlačou | VIP Stropy

NOVINKA !

Podsvietený strop so skrytou potlačou

Moderná technológia umožňuje zvoliť si nielen požadovanú farbu napínaného stropu, ale i rozmanitosť povrchových úprav. Jednou z noviniek  je možnosť realizácie stropu so skrytou fototapetou podľa vášho výberu. Napínaný strop na prvý pohľad vyzerá ako klasický biely strop, v celej svojej krásne sa fototapeta ukáže až pri presvietení LED pásmi. 

Podsvietený strop so skrytou potlačou ( Black Vision ) bude krásnym doplnkom v domácnosti, zároveň je však vhodný aj pre komerčné priestory – reštaurácie, nočné podniky alebo wellness centrá. LED osvetlenie nám umožní ukázať hviezdnu oblohu, planéty, vesmír, motýľov či čokoľvek iné. Pri tomto type napínaného stropu preniká cez fóliu približne iba 30% svetla, neslúži pre osvetlenie miestností ako translucidný strop. 

Pozrite si video podsvieteného stropu so skrytou potlačou v našej galérií.

Výhody takýchto stropov:

 • výnimočný dizajn
 • veľký výber dizajnérskych nápadov
 • vhodné do domácnosti ale i pre komerčné priestory

Napínaný strop si zamilujete!

Už žiadne maľovanie, tmelenie, či tvorba prasklín na vašom strope. Najmodernejšia technológia napínaných stropov si získava čoraz viac priaznivcov na celom svete. Či už preferujete lesklé materiály so zrkadlovým efektom, matné alebo chcieť vidieť nad hlavou hviezdnu oblohu, motýle či les, výber napínanej fólie závisí len na vašej fantázii. Jedno je však zaručené – dokonale rovný povrch.

Napínané stropy sú vodeodolné, nehorľavé a mrazuvzdorné. Široké možnosti použitia a farebných variácií, výborné vlastnosti, prijateľná cena a nízka doba inštalácie robia z napínaných stropov čoraz populárnejší materiál. 

Prečo sú napínané stropy správnou voľbou? Pozrite si benefity napínaných stropov.

Napínané stropy | VIP stropy

ZAVOLAJTE NÁM!

ALEBO NÁM NAPÍŠTE