Proces inštalácie napínaných stropov

Chcete zatraktívniť váš interiér bez zbytočného maľovania, brúsenia a neporiadku? Napínaný strop možno zrealizovať skutočne rýchlo a jednoducho, preto napínané stretch stropy čoraz viac nahrádzajú klasické sadrokartónové stropy. Inštalácia napínacích stropov funguje na princípe napnutia PVC fólie pomocou líšt po obvode stien. Napínané stropy sú vhodné do domácnosti i pre komerčné priestory. Veľmi praktickou výhodou inštalácie napínaných stropov je možnosť výmeny pôvodnej PVC fólie za fóliu s novým motívom, konštrukciu po obvode stien nebude potrebné meniť. Zistite viac o benefitoch napínaných stropov.

Viacúrovňové napínané stropy | VIP Stropy

Prečo napínané stropy?

Napínaný strop skryje akékoľvek nerovnosti hlavného stropu, elektrickú inštaláciu, potrubie i ventilačné a klimatizačné systémy. Veľkou výhodou napínaných stropov je možnosť inštalácie LED osvetlenia, vytváranie viacúrovňových stropov či 3D efektov. Zistite viac o výhodách napínaných stropov.

Ako prebieha montáž napínaných stropov?

Proces inštalácie napínaného stropu | Konzultácia a zameranie

Konzultácia a zameranie miestnosti

Pred samotnou inštaláciou napínaného stropu ku vám príde náš odborník na konzultáciu, dôkladne vykoná meranie miestnosti a zameria požadovanú výšku stropu. Pri konzultácií si zákazník vyberie farbu a typ napínaného stropu, ktorý by si prial ( lesklý, matný, saténový, osvetlený, viacúrovňový strop). Následne preberieme možnosti inštalácie svietidiel, prípadne výrezy na výduchy klimatizácie alebo odsávania. Konzultácia v rámci východného Slovenska je zadarmo, západné Slovensko a stredné Slovensko podľa dohody.

Proces inštalácie napínaného stropu | VIP Stropy
Inštalácia napínaného stropu | VIP Stropy
Benefity napínaných stropov | Prianznivá cena

Návrh a cenová ponuka napínaného stropu

Na základe týchto informácií náš pracovník vyberie najefektívnejší spôsob systému ukotvenia. Zložitosť konštrukcie a systému ukotvenia závisí od navrhovaného tvaru napínaného stropu. Konštrukcia napínaného stropu musí byť navrhnutá a vyrobená správne, v opačnom prípade by po napnutí došlo k deformáciám alebo zničeniu. Na konzultácií vám zároveň vypočítame približné náklady na inštaláciu vášho napínaného stropu.

Pozrieť si cenník.

Benefity napínaných stropov | Jednoduchá a rýchla montáž

Montáž systému ukotvenia a LED svietidiel

Pri montáží stropného systému na rozdiel od montáže sadrokartónu nevzniká prach, preto nie je potrebné sťahovať alebo presúvať nábytok, stačí ho umiestniť do stredu miestnosti, alebo tak, aby sme mali prístup k stenám po obvode miestnosti. Po obvode stien alebo na strop sa navŕtajú špeciálne obvodové profily, na ktoré sa PVC fólia napne. Po inštalácii obvodových profilov prebieha uchytenie a montáž svietidiel do pôvodného stropu pomocou stropných objímiek. V prípade svetelných stropov inštalácia LED sústavy.

Montáž svetelného napínaného stropu | VIP Stropy
Inštalácia translucentného stropu| VIP Stropy
Benefity napínaných stropov | Pevnosť a elasticita

Inštalácia napínaného stropu

Nasleduje uchytenie samotného napínaného stropu, respektíve PVC fólie. PVC fólia sa nahrieva na 60 stupňov pre zlepšenie pružnosti  počas inštalácie. Prirodzeným ochladzovaním sa PVC fólia sťahuje až vytvorí dokonale hladký a rovný povrch. Po natiahnutí fólie sa inštalujú svietidlá. Montáž napínacieho stropu je ukončená.

Pozrite si viac fotografíí z inštalácie napínaných stropov v našej galérií.

Napínaný strop si zamilujete!

Túžite po napínanom strope? Veľkú pozornosť by ste mali venovať výberu spoločnosti, ktorá vám bude napínací strop realizovať, pretože v mnohých prípadoch je za prípadné nedostatky zodpovedná sama nedbanlivosť. Krédo našej spoločnosti je „Robte ako pre seba.“ A my robíme, to vám garantujeme. Pozrite si viac našich realizácií napínaných stropov v galérií alebo videogalérií.

Napínané svetelné stropy | VIP Stropy

ZAVOLAJTE NÁM!

ALEBO NÁM NAPÍŠTE