Napínané svetelné stropy

Svetelné napínané stropy, tzv. translucentné alebo translucidné stropy sú modernou alternatívou ku klasickému osvetleniu a sadrokartónovým podhľadom. Svetelné stropy realizujeme pomocou translucentnej fólie a LED inštalácie, preto sú možnosti napínaných svetelných stropov široké – od klasického bieleho stropu, lesklých a matných stropov až po viacúrovňové stropy či stropy s vlastným dizajnom. Svetelné napínané stropy sú ideálne pre osvetlenie obývačky, kuchyne, detskej izby, kúpeľne i komerčné priestory. Napínaný svetelný strop vieme zrealizovať lokálne, napríklad v kuchyni nad ostrovčekom, vytvoriť celoplošne osvetlený napínaný strop (translucentný strop), svetelný strop s LED podsvietením po obvode alebo klasický napínaný strop s bodovými svetlami. Vďaka modernej technológii je inštalácia osvetlených stropov jednoduchá, rýchla, bezprašná a bez odpadu po montáži.

Napínané svetelné stropy | VIP Stropy

Napínané stropy prinášajú nové možnosti realizácie osvetlenia do našich interiérov

Prečo svetelné stropy?

Svetelné stropy zabezpečujú dokonalý svetelný tok do celého priestoru a predstavujú najzdravšie riešenie umelého osvetlenia v interiéri. Výhodou napínaných svetelných stropov je okrem vysokej variability farieb, aj možnosť inštalácie systémov regulácie intenzity osvetlenia a inteligentného ovládania. Napínané svetelné stropy ponúkajú výhody a vlastnosti, ktoré u sadrokartónových stropov nie je možné dosiahnuť. Zistite viac o benefitoch napínaných stropov.

Možnosti osvetlenia stropov

Svetelný strop s LED podsvietením po obvode

Takýto typ svetelného stropu má rozložené LED sústavy po obvode. Veľmi obľúbený a populárny typ stropu, ideálny do obývacích izieb, kuchýň, detskej izby, ale i chodby a kúpeľne. Svetelný strop s LED podsvietením po obvode slúži ako dodatočné osvetlenie, ale i ako dizajnový prvok interiéru. Pri obvodovom podsvietení je možné inštalovať aj bodové svetlá a lustre. Zároveň vieme tento typ skombinovať s translucentným napínaným stropom a vytvoriť dva samostatne ovládané LED okruhy.

Svetelný strop s LED podsvietením po obvode
Napínaný strop s fototlačou | VIP Stropy

Translucidný strop | Translucentný strop

Celoplošne podsvietené napínané stropy

Celoplošné svetelné stropy majú rozloženie LED sústavy po celej ploche. Svetelné napínané stropy, tzv. translucentné stropy sú modernou alternatívou klasického osvetlenia. Veľkou výhodou celoplošných svetelných stropov je, že pod takýmto osvetlením nevzniká v priestore tieň, preto sú pokrokovým riešením v osvetlení interiérov. Ak máte záujem o celoplošne podsvietený strop, tzv. translucentný strop je dobré naň myslieť už pri plánovaní stavby či rekonštrukcie. Plusom však je, že takýto typ osvetlenia vám zároveň tvorí strop miestnosti, jeho inštalácia je bezprašná, bez potreby maľovania, stierkovania či dodatočných úprav.

Napínaný strop s bodovými svetlami

Pre napínané stropy sú LED bodové svetlá klasickou, najvyužívanejšou i bezpečnou voľbou, pretože vyžarujú malé množstvo tepla. Pri návrhu stropu s bodovými svetlami je dôležité určiť účel inštalácie LED svietidiel, môžu slúžiť ako hlavný zdroj svetla, ale i dodatočné osvetlenie s pridelením zón, napr. v kuchyni nad ostrovčekom. Možnosti inštalácie bodových svetiel sú takmer neobmedzené. Pre klienta ponúkame možnosť inštalácie svietidiel našou spoločnosťou, ale i spoluprácu s elektroinštalátorom alebo dodávateľom svietidiel.

Napínané svetelné stropy | VIP Stropy
Osvetlené stropy | VIP Stropy

Napínaný strop si zamilujete!

Túžite po napínanom strope? Veľkú pozornosť by ste mali venovať výberu spoločnosti, ktorá vám bude napínací strop realizovať, pretože v mnohých prípadoch je za prípadné nedostatky zodpovedná sama nedbanlivosť. Krédo našej spoločnosti je „Robte ako pre seba.“ A my robíme, to vám garantujeme. Pozrite si viac našich realizácií napínaných stropov v galérií alebo videogalérií.

ZAVOLAJTE NÁM!

ALEBO NÁM NAPÍŠTE